quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve sivilceye eğilimli ciltler, aslında cildin yapısı ve maruz kaldığı soruna göre değişim göstermektedir. Bu sebepten dolayı da bu tarz ciltler için oluşturacağınız rutin bakım düzeninde cilt tipinizi iyi tanımanız çok önemlidir. Günlük rutininizi kısa ve akıllı seçimler üzerinden gerçekleştirdiğiniz zaman, çok daha verimli sonuçlara ulaşma şansı da bulabilirsiniz. Akne ve sivilcelerin ortaya çıkma nedeni sadece ergenlikle alakalı bir durum değildir çünkü. Pek çok etmen ve cildin ihtiyaç duyduğu bakımı bir türlü alamaması bu tarz cilt probleminin oluşmasına sebebiyet verebilir. Aynı zamanda da cildinizin sağlık açısından da belli bir kontrol altında olması da çok önemlidir.

Akne ve sivilceler, ciltteki sebum yağının aşırı salgılanması ve ölü derilerden dolayı gözeneklerin tıkanmasıyla birlikte kendisini gösterir. İşte bu tarz problem her cilt tipine göre değişim göstermektedir. Öyle ki kimi insanlar sivilcesiz bir ergenlik dönemi bile geçirebilir. Ancak öyle cilt tipleri vardır ki, sadece ergenlik dönemleri değil, hayatlarının her bölümünde akne ve sivilcelenmeye eğilimli bir yapıdadır. Bunun birçok sebebi de vardır tabii ki de. Yetişkin ciltlerde akne ve sivilcelerin oluşma sebeplerinden birisi nem eksikliğidir. Ciltte nem eksik olduğu zaman sebum salgılanmaya başlar ve dışarıya atılamayan kirler de doğal olarak sivilceye ve akneye dönüşür. Bu da ilk olarak cilt içerisine yeterince nem besleyerek bir tedavi sürecine geçilmesini mümkün hale getirir. MaruDerm nemlendirici krem takviyesi sayesinde de zaten cilde gerekli olan nem ihtiyacını da rahatlıkla sağlama olanağı bulabilirsiniz. Sivilcelerdeki ana nedeni nem eksikliğini çözmeden önce yapacağınız cilt bakım rutininden ihtiyacınız olan verimi sağlayamazsınız. Bu kapsamda da sizler için cilt bakımında dikkat etmeniz gereken adımlar hakkında da bilgiler vermek istiyoruz. Bu sayede akne ve sivilceye eğilimli olan cildinizi çok daha koruma altında tutabilirsiniz.

Yetişkinler için Cilt Bakım Rutini

Belirttiğimiz gibi yetişkinlerde görülen akne ve sivilcelerin ana sebebi nem eksikliğidir. Nem eksikliğini de düzenli bir cilt bakım rutinini sağlayarak ortadan kaldırma imkanınız olacak.

Makyaj Temizliği

Sivilceli ve akneye eğilimli ciltlerin temizlik konusunda özen göstermesi gerektiği önemli noktalardan birisi da makyajdır. Yüz temizliği her zaman üzerine düşülmesi gereken bir husus. Özellikle de makyaj yapıyorsanız eğer akşam yüzünüzü yıkamadan önce makyaj temizleyicileri ile kalıntıları çıkardıktan sonra yüz temizleyici kullanmanız tavsiye edilir. Yüz temizleyici ürünleri de makyaj temizleme işlemleri sonrasında devreye girmelidir. Burada daima rutininizi kurmalı, bu rutin üzerinden de hareket etmeye özen göstermelisiniz. Bu sayede cildin ihtiyaç duyacağı neme ve temizliğe de rahatlıkla ulaşabileceğinizi fark etmiş olacaksınız.

Kil Maskesi Yapımı

Sivilce ve akneye eğilimli ciltler için kil maskeleri iyi bir tedavi seçeneği olabilir. Özellikle de akneleri çabuk bir şekilde kurutmak adına haftada bir ya da iki defa kil maskesi uygulaması gerçekleştirmelisiniz. Kil maskeleri gözenekteki sebumları çekip temizlenmesi konusunda yardımcı olan kaolin maddesini içerisinde bulundurur. Bu madde aynı zamanda cildin sıkılaşması konusunda da yardımcı görevi üstlenmektedir. Gözeneklerin sıkılaşması, sivilce ve akne oluşumunun da önüne geçecektir daima.

Akne Karşıtı Tonik

Tonikler, yüzün temizlenmesinden sonra kaybolan nemi geri kazanma konusunda yardımcı olacaktır. Cildinizi havlu ile hafif bir şekilde kuruladıktan sonra tonik ya da mist uygulayarak cildi nemlendirebilirsiniz. Tonik, yüz yıkadıktan sonra kalmaya devam eden kir ve bakterilerin de yok olması konusunda yardımcı görevi üstleneceği için, cildin ölü hücrelerden arınıp çok daha sağlıklı bir formda kalması da mümkün hale gelmiş olacaktır.

Nemlendirici Akne Kremi

Akneli ve sivilceli ciltler genellikle yağlı görülse de cildin altındaki tabaka kurudur. Zaten akne ve sivilceye eğilimli bir yapıda olmasının başlıca sebeplerinden birisidir bu kuruluk. Bu sebepten dolayı da yüzünüz ve cildinizin nemlendirici krem ile düzenli olarak beslenmesi ve nemli tutulması gerekmektedir. Nemlendirici krem, cildin içerisine nem besleyerek yağ ve nem oranının dengelenmesini sağlar. Cilt yüzeyinde de nem bariyeri oluşturduğu için çok daha sağlıklı ve çok daha bakımlı bir cilde kavuşmanızı destekler. Bu süreçte bakıldığında da nem oranını dengelemek ve çok daha sağlıklı bir cilde ulaşabilmek adına muhakkak cildinize gerekli bakım düzenini uygulamaktan kaçınmayın.

Güneş Koruyucu Kremler

Güneş ışınları da cildin belli bir zaman sonrasında tahrişlenip hassas olmasına sebebiyet verir. Aynı zamanda da cildin sivilce ve aknelerle baş başa kamasına davetiye çıkarır. Aşırı yoğunluktaki güneş ışınları, cildin nem kaybı yaşamasına sebebiyet verecektir. Bu durum sivilcelerin de çoğalmasına sebep olur. Sizler güneşten kendinizi koruyacağınız bir krem kullanımı sayesinde de çok daha sağlıklı bir cilt yapısına ulaşabilirsiniz. Burada dikkat edip göz önünde bulundurmanız gereken husus da zaten, cildin ihtiyacı duyacağı nemi daima sağlayacak ürünlerle cildi beslemek olmalı.

Bu kapsamda da maruderm akneye ve sivilceye eğilimli ciltler için ürettiği bakım kremi hakkında bahsetmek istiyoruz.

Akneye ve sivilceye eğilimli ciltler için bakım kremi, MaruDerm markasının en nitelikli ürünlerinden birisidir. İçerik olarak Salicylic Acid ve Pre + Probiyotikler bulunduran bu ürün, akneye eğilimli olan ciltler için özel olarak tasarlanmıştır. Bu ürünün kullanımıyla birlikte cildin ihtiyaç duyduğu nem karşılanırken, salisilik asit ve Niacinamide içeriği ile akne oluşumunun önlenmesi sağlanır. Ürünün içerisinde var Prebiyotik ve Probiyotikler ise cilt dengesi ve cildin dış streslere karşı korunmasını sağlamak açısından büyüm öneme sahiptir. Kullanımıyla birlikte cilt üzerinde yağlı bir his bırakmayan bu ürün, kolay bir emilim sağlayarak cildin sivilcelerden kısa süre içerisinde korunmasını desteklemektedir. Daha canlı ve daha ışıltılı bir cilt bakımına erişmek açısından bu ürünün kullanımını şiddetle öneririz. Ciltteki bütün aksaklıkların onarımını sağlamanın yanı sıra cildin günden güne çok daha sağlıklı ve güzel bir görünüme ulaşması da bu krem kullanımıyla mümkün hale gelmiş olacaktır. Cilt bakım seti ve nemlendirici krem takviyeleri ile sivilcelere eğilimli olan ciltleri daima kontrol altında tutabilirsiniz. Bu süreçte bakıldığı zaman gerçekten de cilde gerekli olan hassasiyeti sağlar, bu sayede de çok daha sağlıklı bir cilt görünümüne erişimi de desteklemiş olursunuz. MaruDerm markası, birçok önemli krem ve seti sayesinde, cildinizi akne ve sivilcelere karşı korumayı başarabilecek etkili formüllerle hizmet vermeye devam edecektir.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptidler, bir veya daha fazla amino asitten oluşan kısa protein parçalarıdır. Amino asitler, vücudumuz için önemli yapı taşlarıdır ve hücrelerimizin yapısını ve çeşitli fonksiyonlarını oluşturur. Peptidler, proteinlerin kısa parçaları olarak düşünülebilirler ve genellikle 2 ila 50 amino asitten oluşurlar. Önemli bir farklılık, peptidlerin proteinlerden daha az yapısal olarak bütünlükleri olmasıdır. Bu nedenle, peptidler proteinlerden daha kolay sindirilebilirler ve vücut tarafından daha kolay emilebilirler.

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Kuşkusuz cildimiz en değerli organlarımızdan biridir. Cilt bakımı hem kadınlar hem erkekler tarafından oldukça önemlidir. Cilt sağlıklı ise parlar ve pürüzsüz bir yapıda olur. Cilt sağlığı kişinin direk olarak yediği içtiği şeyler ile de alakalıdır.

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit, birçok kadın tarafından sıkça karşılaşılan ve önemli bir estetik sorun olarak görülen bir deri bozukluğudur. Bu bozukluk, derinin altında bulunan yağ dokusunun fazla miktarda birikmesi sonucu oluşan kıvrımların oluşumuna neden olur ve genellikle bel, kalça ve bacakların üst kısmında görülür. Selülit, genellikle kilo alımı, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık, çok az hareket etme, yanlış beslenme ve stres gibi nedenlerle ortaya çıkar.

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik sivilceleri nedenleri, nasıl tedavi edildiği hakkında her şeyi bu bloğumuzda okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemizden alabilirsiniz.

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülit deri altındaki aşırı yağ birikmesi sonucu genellikle de kol, bacak ve basen bölgelerinde hâkim olan dolaşım bozukluğudur. Portakal kabuğu görüntüsündedir ve özellikle kadınlar için tam bir korkulu rüyadır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilce tedavisi hakkındaki tüm bilgileri bu blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce karşıtı ürünleri www.maruderm.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur? Akneye eğilimi olan ciltler için cilt bakım ürünleri tavsiyeleri verdiğimiz blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..