quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve sivilceye eğilimli ciltler, aslında cildin yapısı ve maruz kaldığı soruna göre değişim göstermektedir. Bu sebepten dolayı da bu tarz ciltler için oluşturacağınız rutin bakım düzeninde cilt tipinizi iyi tanımanız çok önemlidir. Günlük rutininizi kısa ve akıllı seçimler üzerinden gerçekleştirdiğiniz zaman, çok daha verimli sonuçlara ulaşma şansı da bulabilirsiniz. Akne ve sivilcelerin ortaya çıkma nedeni sadece ergenlikle alakalı bir durum değildir çünkü. Pek çok etmen ve cildin ihtiyaç duyduğu bakımı bir türlü alamaması bu tarz cilt probleminin oluşmasına sebebiyet verebilir. Aynı zamanda da cildinizin sağlık açısından da belli bir kontrol altında olması da çok önemlidir.

Akne ve sivilceler, ciltteki sebum yağının aşırı salgılanması ve ölü derilerden dolayı gözeneklerin tıkanmasıyla birlikte kendisini gösterir. İşte bu tarz problem her cilt tipine göre değişim göstermektedir. Öyle ki kimi insanlar sivilcesiz bir ergenlik dönemi bile geçirebilir. Ancak öyle cilt tipleri vardır ki, sadece ergenlik dönemleri değil, hayatlarının her bölümünde akne ve sivilcelenmeye eğilimli bir yapıdadır. Bunun birçok sebebi de vardır tabii ki de. Yetişkin ciltlerde akne ve sivilcelerin oluşma sebeplerinden birisi nem eksikliğidir. Ciltte nem eksik olduğu zaman sebum salgılanmaya başlar ve dışarıya atılamayan kirler de doğal olarak sivilceye ve akneye dönüşür. Bu da ilk olarak cilt içerisine yeterince nem besleyerek bir tedavi sürecine geçilmesini mümkün hale getirir. MaruDerm nemlendirici krem takviyesi sayesinde de zaten cilde gerekli olan nem ihtiyacını da rahatlıkla sağlama olanağı bulabilirsiniz. Sivilcelerdeki ana nedeni nem eksikliğini çözmeden önce yapacağınız cilt bakım rutininden ihtiyacınız olan verimi sağlayamazsınız. Bu kapsamda da sizler için cilt bakımında dikkat etmeniz gereken adımlar hakkında da bilgiler vermek istiyoruz. Bu sayede akne ve sivilceye eğilimli olan cildinizi çok daha koruma altında tutabilirsiniz.

Yetişkinler için Cilt Bakım Rutini

Belirttiğimiz gibi yetişkinlerde görülen akne ve sivilcelerin ana sebebi nem eksikliğidir. Nem eksikliğini de düzenli bir cilt bakım rutinini sağlayarak ortadan kaldırma imkanınız olacak.

Makyaj Temizliği

Sivilceli ve akneye eğilimli ciltlerin temizlik konusunda özen göstermesi gerektiği önemli noktalardan birisi da makyajdır. Yüz temizliği her zaman üzerine düşülmesi gereken bir husus. Özellikle de makyaj yapıyorsanız eğer akşam yüzünüzü yıkamadan önce makyaj temizleyicileri ile kalıntıları çıkardıktan sonra yüz temizleyici kullanmanız tavsiye edilir. Yüz temizleyici ürünleri de makyaj temizleme işlemleri sonrasında devreye girmelidir. Burada daima rutininizi kurmalı, bu rutin üzerinden de hareket etmeye özen göstermelisiniz. Bu sayede cildin ihtiyaç duyacağı neme ve temizliğe de rahatlıkla ulaşabileceğinizi fark etmiş olacaksınız.

Kil Maskesi Yapımı

Sivilce ve akneye eğilimli ciltler için kil maskeleri iyi bir tedavi seçeneği olabilir. Özellikle de akneleri çabuk bir şekilde kurutmak adına haftada bir ya da iki defa kil maskesi uygulaması gerçekleştirmelisiniz. Kil maskeleri gözenekteki sebumları çekip temizlenmesi konusunda yardımcı olan kaolin maddesini içerisinde bulundurur. Bu madde aynı zamanda cildin sıkılaşması konusunda da yardımcı görevi üstlenmektedir. Gözeneklerin sıkılaşması, sivilce ve akne oluşumunun da önüne geçecektir daima.

Akne Karşıtı Tonik

Tonikler, yüzün temizlenmesinden sonra kaybolan nemi geri kazanma konusunda yardımcı olacaktır. Cildinizi havlu ile hafif bir şekilde kuruladıktan sonra tonik ya da mist uygulayarak cildi nemlendirebilirsiniz. Tonik, yüz yıkadıktan sonra kalmaya devam eden kir ve bakterilerin de yok olması konusunda yardımcı görevi üstleneceği için, cildin ölü hücrelerden arınıp çok daha sağlıklı bir formda kalması da mümkün hale gelmiş olacaktır.

Nemlendirici Akne Kremi

Akneli ve sivilceli ciltler genellikle yağlı görülse de cildin altındaki tabaka kurudur. Zaten akne ve sivilceye eğilimli bir yapıda olmasının başlıca sebeplerinden birisidir bu kuruluk. Bu sebepten dolayı da yüzünüz ve cildinizin nemlendirici krem ile düzenli olarak beslenmesi ve nemli tutulması gerekmektedir. Nemlendirici krem, cildin içerisine nem besleyerek yağ ve nem oranının dengelenmesini sağlar. Cilt yüzeyinde de nem bariyeri oluşturduğu için çok daha sağlıklı ve çok daha bakımlı bir cilde kavuşmanızı destekler. Bu süreçte bakıldığında da nem oranını dengelemek ve çok daha sağlıklı bir cilde ulaşabilmek adına muhakkak cildinize gerekli bakım düzenini uygulamaktan kaçınmayın.

Güneş Koruyucu Kremler

Güneş ışınları da cildin belli bir zaman sonrasında tahrişlenip hassas olmasına sebebiyet verir. Aynı zamanda da cildin sivilce ve aknelerle baş başa kamasına davetiye çıkarır. Aşırı yoğunluktaki güneş ışınları, cildin nem kaybı yaşamasına sebebiyet verecektir. Bu durum sivilcelerin de çoğalmasına sebep olur. Sizler güneşten kendinizi koruyacağınız bir krem kullanımı sayesinde de çok daha sağlıklı bir cilt yapısına ulaşabilirsiniz. Burada dikkat edip göz önünde bulundurmanız gereken husus da zaten, cildin ihtiyacı duyacağı nemi daima sağlayacak ürünlerle cildi beslemek olmalı.

Bu kapsamda da maruderm akneye ve sivilceye eğilimli ciltler için ürettiği bakım kremi hakkında bahsetmek istiyoruz.

Akneye ve sivilceye eğilimli ciltler için bakım kremi, MaruDerm markasının en nitelikli ürünlerinden birisidir. İçerik olarak Salicylic Acid ve Pre + Probiyotikler bulunduran bu ürün, akneye eğilimli olan ciltler için özel olarak tasarlanmıştır. Bu ürünün kullanımıyla birlikte cildin ihtiyaç duyduğu nem karşılanırken, salisilik asit ve Niacinamide içeriği ile akne oluşumunun önlenmesi sağlanır. Ürünün içerisinde var Prebiyotik ve Probiyotikler ise cilt dengesi ve cildin dış streslere karşı korunmasını sağlamak açısından büyüm öneme sahiptir. Kullanımıyla birlikte cilt üzerinde yağlı bir his bırakmayan bu ürün, kolay bir emilim sağlayarak cildin sivilcelerden kısa süre içerisinde korunmasını desteklemektedir. Daha canlı ve daha ışıltılı bir cilt bakımına erişmek açısından bu ürünün kullanımını şiddetle öneririz. Ciltteki bütün aksaklıkların onarımını sağlamanın yanı sıra cildin günden güne çok daha sağlıklı ve güzel bir görünüme ulaşması da bu krem kullanımıyla mümkün hale gelmiş olacaktır. Cilt bakım seti ve nemlendirici krem takviyeleri ile sivilcelere eğilimli olan ciltleri daima kontrol altında tutabilirsiniz. Bu süreçte bakıldığı zaman gerçekten de cilde gerekli olan hassasiyeti sağlar, bu sayede de çok daha sağlıklı bir cilt görünümüne erişimi de desteklemiş olursunuz. MaruDerm markası, birçok önemli krem ve seti sayesinde, cildinizi akne ve sivilcelere karşı korumayı başarabilecek etkili formüllerle hizmet vermeye devam edecektir.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..