quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz. Üstelik daha uzun soluklu bir cilt problemi de diyebiliriz akneler için. Birçok gencin ergenlik döneminde başlayan ve hormonel değişimin de etkisiyle yüz ve vücudun bazı bölgelerinde meydana gelen gözeneklerin tıkanmasıyla oluşan sivilcelerdir. Aknenin olduğu yerlere kesinlikle dokunmamanızı öneriyoruz. Çünkü oluşmuş olan bir akneyle oynanması, koparılmaya çalışılması ya da sıkılması, ciltte lekelerin ya da yaraların oluşmasına sebebiyet verecektir. Öyle ki bir sivilce ile oynandığı takdirde aknenin daha yaygın ve kalıcı bir şekilde çıkması da kaçınılmaz bir durumdur.

Akne İçin Neler Önemlidir?

Cilt temizliği akne oluşumunda çok büyük rol oynar. Akne oluşumu gözeneklerdeki kirlerin birikmesi ve cilt tipiyle bağlantılı olarak sorunlar yaratması gibi durumlarda daha fazla meydana gelir. Kişi de kendi cilt tipini bildiği için, cildinin hassasiyet durumuna göre temizliği elden bırakmamaya özen göstermelidir. Temizlik gerçekten önemlidir ve bizim burada belirtmek istediğimiz şey, cildiniz için küçük bir rutin sorumluluk alanı açabilmeniz. Yani cildinizi temizleme konusunda sabah ve akşam yüzünüzü ılık suyla yıkama, cilt bakım setiürünlerini kullanma ve biraz da özenli bir şekilde hareket etme, bu tarz sivilce ve aknelerin ortaya çıkmasının önüne geçmiş olacaktır.

Akne Tedavisi Nasıl Yapılmalıdır?

Her türlü cilt tedavisi için öncelikli olarak doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir. Çünkü uzmanlardan alınan görüşler, sağlıklı ve kesin çözümler için yol gösterici konumuna sahiptir. Biraz önce de belirttiğimiz gibi vücut tipinden vücut tipine cildin değişim göstermesi mümkün olduğu için, doktorların önerileri doğrultusunda bir akne ya da sivilce bakım süreci uygulamanız her daim daha verimli sonuçlara odaklayacaktır size. Hekiminiz tarafından önerilen kremler her zaman akne tedavisinde önemli roller oynar. Aynı zamanda bu kremler reçeteli ve reçetesiz şeklinde eczanelerde satılmaktadır. Bu kremlerin kullanımı sayesinde de cildinizin ihtiyaç duyacağı tedaviyi rahat bir şekilde sağlamayı başarmış olacaktır.

Akne Tedavisinde Dikkat Edilecekler?

Akne tedavisi için yatmadan önce cildinizi ılık suyla muhakkak yıkamanız gerekmektedir. Cilt temizliği bu tarz bir hastalıkta her zaman birinci sırada tutulması gereken bir unsur. Gün içerisinde dolan gözenekler düzenli bir şekilde temizlenmediği takdirde, akne oluşumunun önüne geçmek çok da mümkün olmayabilir. Cilt tipine uygun sabunlar, nemlendirici krem ve cilt bakım setlerini uygulamalı, düzenli bir şekilde kullanarak da cildinizin çok daha nefes alıp verebilen bir konuma ulaşabilmesini desteklemelisiniz. Bu sürece odaklandığınız zaman akne tedavisi ve bakımını çok daha hızlı bir sürece aktarmayı başarmış olacaksınız.

Bunun dışında da akne tedavisinde kullanmanız gereken ürünlere dair bilgiler sunmak istiyoruz.

Akne Kremleri

Temizlemiş olduğunuz yüzünüz ve cildinize yatmadan önce nemlendirici krem bakımı uygulamalısınız. Maruderm en etkili akne krem ürünleri, bu bakımdan verim alabileceğiniz ürünler olmaktadır. Cildin nem dengesini sağlamak, akne tedavisinde her zaman önemlidir. Bu sebepten dolayı da düzenli bir şekilde cildinize gerek duyulan bakımı uygulamalısınız. Bu süreçte akne tedavisi aşamalarınızda da gerekli olan bütün detaylar sizin elinizin altında olmalı. İyi bir nemlendirici krem, cildinizdeki tıkanmış olan gözeneklerin çok daha rahat hava alıp vermesini desteklemiş olacaktır. Bu sebepten dolayı da muhakkak cildinize gerekli olan uygulamaları aktararak nemli bir formda tutulmasına özen göstermelisiniz. Bunu başardığınız takdirde, çok daha olumlu sonuçlara erişim de mümkün olabilir.

Akne krem bakımının yanı sıra akne tedavisini güçlendirecek doğal formülleri de muhakkak el alında bulundurmaya özen gösterin. Özellikle de son zamanlarda pek çok kesim yüzünü buharla tedavi ederek bu tarz bir cilt probleminden kurtulmayı başarabiliyor. Buhar tedavisi, hafif yağlar ve nemlendirici kremlerle desteklemiş olacağınız cildiniz için iyi bir seçenek olabilir. Üstelik çok fazla masrafa da maruz kalmayacağınız bu tedavi süreci, cildinizin çok daha sağlıklı bir formda olmasını destekleyici etkilerden birisine dönüşmüş olacaktır. Bu kapsamda da sizlerin buhu tedavisi yapmanızı ve bu tedavi sonrasında da cildinizi birazcık dinlenmeye bırakmanızı öneriyoruz.

Buhar Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Buhar tedavisini uygulamak çok basit. Bir kabın içerisinin dörtte birine su doldurun. 1 – 2 dakika boyunca da kaynamaya bırakın bu kabı. Su birkaç dakika kaynadıktan sonra da kekik, lavanta ve biberiye gibi bitki yağlarını da bu kabın içerisine aktarmalısınız. Çeşitli otları da ekledikten sonra ateşi kapatın ve kabı buhar uygulaması yapabileceğiniz kapalı bir yere bırakın. Sonrasında ise gerçekleştireceğiniz buhu tedavisinin cildinize ne kadar da verimli sonuçlar oluşturabileceğini görmüş olacaksınız.

Uçucu Yağların Akneye Etkisi

Piyasada antibakteriyel ve antiseptik özellikli birçok bitkisel yağ bulunmaktadır. Bu yağlar da akneleri öldürüp kurumasına yardımcı olan türden uçucu yağlardır. Cilde herhangi bir zararı dokunmamasının yanı sıra, sivilcelerin oluşumunu da bu tarz yağların kullanımı sayesinde engelleme şansı bulabilirsiniz. Bu kapsamda da lavanta ile başlayacak olursak eğer, lavantanın bakteri yok edici özelliği çok fazladır. İlk başlarda ciltte yanıcı etki oluşturmuş olsa da, kendinizi stresli hissettiğiniz zaman lavanta tedavisinden verim sağlayabileceğinizi de unutmayın. Bu sebepten de en başarılı bitkisel yağlardan birisi olarak lavantayı öneriyoruz. Lavanta, sivilcelerin kuruması ve yavaş yavaş yok edilmesi açısından en verimli bitkilerden birisi olarak kabul görmektedir.

Kekik Yağı

Öte yandan kekik yağının da bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi bulunmaktadır. Antibakteriyal özelliği sayesinde sivilcelerin üzerine yoğunlaşıp cildin bakterilerden yok olmasını destekleyici bir yapısı da bulunuyor kekik yağının. Aynı zamanda vücutta ödem şişmeleri, ağrılar ve tutulmalarda da kekik yağını kullanıp ufak masajlar yaparak kendinize bakım uygulamanızı öneririz. Bu noktada da akne tedavisinde, özellikle de ağrılı ilthaplanmaların önüne geçme amacıyla kekik yağının en doğal olanını kullanmanızda yarar var.

Doğal Maskeler ve Kürler Hazırlayın

Yüzünüzün sivilcelenmeler ve aknelerden kurtulması için sizlerin aynı zamanda doğal maske kürleri ve uygulamaları hazırlamanız gerekmektedir. Hazırlayacağınız doğal maskeler sayesinde, cildinizdeki gözeneklerin çok daha rahat bir düzende nefes alıp verme olasılığı artış göstermiş olacak. Aynı zamanda da akne sonrasında oluşacak lekeler, kızarıklar ve siyah noktaları da bu tarz doğal maskelerle rahatlıkla ortadan kaldırabilirsiniz. Aslına bakarsanız, yüz maskesi oluşturacağınız birçok madde bulabilirsiniz. Yoğurt, limon, elma sirkesi, zeytinyağı, avakado yağı, bal, salatalık, domates püresi gibi birçok doğal ürünü kullanarak maske yapabilirsiniz. Bu tarz maskelerin yüzünüze uygulanmasıyla birlikte de zaten cildin çok daha fazla nefes alıp vermesi de kolaylaşmış olacaktır. Aynı zamanda da aknelerin düzenli bir şekilde tedavi altına alınması da mümkün hale gelmiş olacaktır.

Akne Tedavisinde Deniz Tuzu Etkisi

Birçok dermatolog, son dönemlerde akne tedavisinde deniz tuzunun çok yardımcı olduğunu savunmaktadır. Aşırıya kaçmadığınız müddetçe, deniz tuzunun cilde doğrudan etkiler oluşturacağını bilmenizi isteriz. Belli bir limit doğrultusunda kullanacağınız deniz tuzu sayesinde, aknelerin kuruyup cildinizi rahat bırakmaya başlamasını da desteklemiş olacaksınız.

Cilt Bakımı Her Zaman Önemlidir

Tüm bunların yanında cilt bakımı her zaman önemsemeniz gereken bir unsurdur. Cildin sağlıklı ve bakımlı olması, sizlerin akne başta olmak üzere birçok cilt hastalığını da ötede bırakabilmeniz anlamına gelmektedir. Bu sebepten dolayı da düzenli olarak Maruderm markasının cilt bakım seti, leke karşıtı kremleri ve nemlendirici ürünlerini kullanmanızı öneriyoruz. Buna odaklandığınız zaman çok daha verimli sonuçlar da cildinize aktarılmış olacaktır.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptidler, bir veya daha fazla amino asitten oluşan kısa protein parçalarıdır. Amino asitler, vücudumuz için önemli yapı taşlarıdır ve hücrelerimizin yapısını ve çeşitli fonksiyonlarını oluşturur. Peptidler, proteinlerin kısa parçaları olarak düşünülebilirler ve genellikle 2 ila 50 amino asitten oluşurlar. Önemli bir farklılık, peptidlerin proteinlerden daha az yapısal olarak bütünlükleri olmasıdır. Bu nedenle, peptidler proteinlerden daha kolay sindirilebilirler ve vücut tarafından daha kolay emilebilirler.

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Kuşkusuz cildimiz en değerli organlarımızdan biridir. Cilt bakımı hem kadınlar hem erkekler tarafından oldukça önemlidir. Cilt sağlıklı ise parlar ve pürüzsüz bir yapıda olur. Cilt sağlığı kişinin direk olarak yediği içtiği şeyler ile de alakalıdır.

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit, birçok kadın tarafından sıkça karşılaşılan ve önemli bir estetik sorun olarak görülen bir deri bozukluğudur. Bu bozukluk, derinin altında bulunan yağ dokusunun fazla miktarda birikmesi sonucu oluşan kıvrımların oluşumuna neden olur ve genellikle bel, kalça ve bacakların üst kısmında görülür. Selülit, genellikle kilo alımı, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık, çok az hareket etme, yanlış beslenme ve stres gibi nedenlerle ortaya çıkar.

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik sivilceleri nedenleri, nasıl tedavi edildiği hakkında her şeyi bu bloğumuzda okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemizden alabilirsiniz.

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülit deri altındaki aşırı yağ birikmesi sonucu genellikle de kol, bacak ve basen bölgelerinde hâkim olan dolaşım bozukluğudur. Portakal kabuğu görüntüsündedir ve özellikle kadınlar için tam bir korkulu rüyadır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilce tedavisi hakkındaki tüm bilgileri bu blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce karşıtı ürünleri www.maruderm.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur? Akneye eğilimi olan ciltler için cilt bakım ürünleri tavsiyeleri verdiğimiz blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..