quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz. Üstelik daha uzun soluklu bir cilt problemi de diyebiliriz akneler için. Birçok gencin ergenlik döneminde başlayan ve hormonel değişimin de etkisiyle yüz ve vücudun bazı bölgelerinde meydana gelen gözeneklerin tıkanmasıyla oluşan sivilcelerdir. Aknenin olduğu yerlere kesinlikle dokunmamanızı öneriyoruz. Çünkü oluşmuş olan bir akneyle oynanması, koparılmaya çalışılması ya da sıkılması, ciltte lekelerin ya da yaraların oluşmasına sebebiyet verecektir. Öyle ki bir sivilce ile oynandığı takdirde aknenin daha yaygın ve kalıcı bir şekilde çıkması da kaçınılmaz bir durumdur.

Akne İçin Neler Önemlidir?

Cilt temizliği akne oluşumunda çok büyük rol oynar. Akne oluşumu gözeneklerdeki kirlerin birikmesi ve cilt tipiyle bağlantılı olarak sorunlar yaratması gibi durumlarda daha fazla meydana gelir. Kişi de kendi cilt tipini bildiği için, cildinin hassasiyet durumuna göre temizliği elden bırakmamaya özen göstermelidir. Temizlik gerçekten önemlidir ve bizim burada belirtmek istediğimiz şey, cildiniz için küçük bir rutin sorumluluk alanı açabilmeniz. Yani cildinizi temizleme konusunda sabah ve akşam yüzünüzü ılık suyla yıkama, cilt bakım setiürünlerini kullanma ve biraz da özenli bir şekilde hareket etme, bu tarz sivilce ve aknelerin ortaya çıkmasının önüne geçmiş olacaktır.

Akne Tedavisi Nasıl Yapılmalıdır?

Her türlü cilt tedavisi için öncelikli olarak doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir. Çünkü uzmanlardan alınan görüşler, sağlıklı ve kesin çözümler için yol gösterici konumuna sahiptir. Biraz önce de belirttiğimiz gibi vücut tipinden vücut tipine cildin değişim göstermesi mümkün olduğu için, doktorların önerileri doğrultusunda bir akne ya da sivilce bakım süreci uygulamanız her daim daha verimli sonuçlara odaklayacaktır size. Hekiminiz tarafından önerilen kremler her zaman akne tedavisinde önemli roller oynar. Aynı zamanda bu kremler reçeteli ve reçetesiz şeklinde eczanelerde satılmaktadır. Bu kremlerin kullanımı sayesinde de cildinizin ihtiyaç duyacağı tedaviyi rahat bir şekilde sağlamayı başarmış olacaktır.

Akne Tedavisinde Dikkat Edilecekler?

Akne tedavisi için yatmadan önce cildinizi ılık suyla muhakkak yıkamanız gerekmektedir. Cilt temizliği bu tarz bir hastalıkta her zaman birinci sırada tutulması gereken bir unsur. Gün içerisinde dolan gözenekler düzenli bir şekilde temizlenmediği takdirde, akne oluşumunun önüne geçmek çok da mümkün olmayabilir. Cilt tipine uygun sabunlar, nemlendirici krem ve cilt bakım setlerini uygulamalı, düzenli bir şekilde kullanarak da cildinizin çok daha nefes alıp verebilen bir konuma ulaşabilmesini desteklemelisiniz. Bu sürece odaklandığınız zaman akne tedavisi ve bakımını çok daha hızlı bir sürece aktarmayı başarmış olacaksınız.

Bunun dışında da akne tedavisinde kullanmanız gereken ürünlere dair bilgiler sunmak istiyoruz.

Akne Kremleri

Temizlemiş olduğunuz yüzünüz ve cildinize yatmadan önce nemlendirici krem bakımı uygulamalısınız. Maruderm en etkili akne krem ürünleri, bu bakımdan verim alabileceğiniz ürünler olmaktadır. Cildin nem dengesini sağlamak, akne tedavisinde her zaman önemlidir. Bu sebepten dolayı da düzenli bir şekilde cildinize gerek duyulan bakımı uygulamalısınız. Bu süreçte akne tedavisi aşamalarınızda da gerekli olan bütün detaylar sizin elinizin altında olmalı. İyi bir nemlendirici krem, cildinizdeki tıkanmış olan gözeneklerin çok daha rahat hava alıp vermesini desteklemiş olacaktır. Bu sebepten dolayı da muhakkak cildinize gerekli olan uygulamaları aktararak nemli bir formda tutulmasına özen göstermelisiniz. Bunu başardığınız takdirde, çok daha olumlu sonuçlara erişim de mümkün olabilir.

Akne krem bakımının yanı sıra akne tedavisini güçlendirecek doğal formülleri de muhakkak el alında bulundurmaya özen gösterin. Özellikle de son zamanlarda pek çok kesim yüzünü buharla tedavi ederek bu tarz bir cilt probleminden kurtulmayı başarabiliyor. Buhar tedavisi, hafif yağlar ve nemlendirici kremlerle desteklemiş olacağınız cildiniz için iyi bir seçenek olabilir. Üstelik çok fazla masrafa da maruz kalmayacağınız bu tedavi süreci, cildinizin çok daha sağlıklı bir formda olmasını destekleyici etkilerden birisine dönüşmüş olacaktır. Bu kapsamda da sizlerin buhu tedavisi yapmanızı ve bu tedavi sonrasında da cildinizi birazcık dinlenmeye bırakmanızı öneriyoruz.

Buhar Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Buhar tedavisini uygulamak çok basit. Bir kabın içerisinin dörtte birine su doldurun. 1 – 2 dakika boyunca da kaynamaya bırakın bu kabı. Su birkaç dakika kaynadıktan sonra da kekik, lavanta ve biberiye gibi bitki yağlarını da bu kabın içerisine aktarmalısınız. Çeşitli otları da ekledikten sonra ateşi kapatın ve kabı buhar uygulaması yapabileceğiniz kapalı bir yere bırakın. Sonrasında ise gerçekleştireceğiniz buhu tedavisinin cildinize ne kadar da verimli sonuçlar oluşturabileceğini görmüş olacaksınız.

Uçucu Yağların Akneye Etkisi

Piyasada antibakteriyel ve antiseptik özellikli birçok bitkisel yağ bulunmaktadır. Bu yağlar da akneleri öldürüp kurumasına yardımcı olan türden uçucu yağlardır. Cilde herhangi bir zararı dokunmamasının yanı sıra, sivilcelerin oluşumunu da bu tarz yağların kullanımı sayesinde engelleme şansı bulabilirsiniz. Bu kapsamda da lavanta ile başlayacak olursak eğer, lavantanın bakteri yok edici özelliği çok fazladır. İlk başlarda ciltte yanıcı etki oluşturmuş olsa da, kendinizi stresli hissettiğiniz zaman lavanta tedavisinden verim sağlayabileceğinizi de unutmayın. Bu sebepten de en başarılı bitkisel yağlardan birisi olarak lavantayı öneriyoruz. Lavanta, sivilcelerin kuruması ve yavaş yavaş yok edilmesi açısından en verimli bitkilerden birisi olarak kabul görmektedir.

Kekik Yağı

Öte yandan kekik yağının da bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi bulunmaktadır. Antibakteriyal özelliği sayesinde sivilcelerin üzerine yoğunlaşıp cildin bakterilerden yok olmasını destekleyici bir yapısı da bulunuyor kekik yağının. Aynı zamanda vücutta ödem şişmeleri, ağrılar ve tutulmalarda da kekik yağını kullanıp ufak masajlar yaparak kendinize bakım uygulamanızı öneririz. Bu noktada da akne tedavisinde, özellikle de ağrılı ilthaplanmaların önüne geçme amacıyla kekik yağının en doğal olanını kullanmanızda yarar var.

Doğal Maskeler ve Kürler Hazırlayın

Yüzünüzün sivilcelenmeler ve aknelerden kurtulması için sizlerin aynı zamanda doğal maske kürleri ve uygulamaları hazırlamanız gerekmektedir. Hazırlayacağınız doğal maskeler sayesinde, cildinizdeki gözeneklerin çok daha rahat bir düzende nefes alıp verme olasılığı artış göstermiş olacak. Aynı zamanda da akne sonrasında oluşacak lekeler, kızarıklar ve siyah noktaları da bu tarz doğal maskelerle rahatlıkla ortadan kaldırabilirsiniz. Aslına bakarsanız, yüz maskesi oluşturacağınız birçok madde bulabilirsiniz. Yoğurt, limon, elma sirkesi, zeytinyağı, avakado yağı, bal, salatalık, domates püresi gibi birçok doğal ürünü kullanarak maske yapabilirsiniz. Bu tarz maskelerin yüzünüze uygulanmasıyla birlikte de zaten cildin çok daha fazla nefes alıp vermesi de kolaylaşmış olacaktır. Aynı zamanda da aknelerin düzenli bir şekilde tedavi altına alınması da mümkün hale gelmiş olacaktır.

Akne Tedavisinde Deniz Tuzu Etkisi

Birçok dermatolog, son dönemlerde akne tedavisinde deniz tuzunun çok yardımcı olduğunu savunmaktadır. Aşırıya kaçmadığınız müddetçe, deniz tuzunun cilde doğrudan etkiler oluşturacağını bilmenizi isteriz. Belli bir limit doğrultusunda kullanacağınız deniz tuzu sayesinde, aknelerin kuruyup cildinizi rahat bırakmaya başlamasını da desteklemiş olacaksınız.

Cilt Bakımı Her Zaman Önemlidir

Tüm bunların yanında cilt bakımı her zaman önemsemeniz gereken bir unsurdur. Cildin sağlıklı ve bakımlı olması, sizlerin akne başta olmak üzere birçok cilt hastalığını da ötede bırakabilmeniz anlamına gelmektedir. Bu sebepten dolayı da düzenli olarak Maruderm markasının cilt bakım seti, leke karşıtı kremleri ve nemlendirici ürünlerini kullanmanızı öneriyoruz. Buna odaklandığınız zaman çok daha verimli sonuçlar da cildinize aktarılmış olacaktır.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..